به نظر می‌رسد اعتماد بیش از حد اپل به رویکرد جدید این شرکت در قبال سری آیفون ۱۴، کار دست آن‌ها داده است. بر اساس اعلام مینگ-چی کو، تحلیلگر مشهور محصولات اپل، آمار پیش‌خرید آیفون ۱۴ و ۱۴ پلاس پایین‌تر از گوشی‌های آیفون ۱۳ مینی و SE 3 بوده است و از طرف دیگر آیفون ۱۴ پرو مکس نسبت به نسل قبلی با استقبال بیشتری روبرو شده است.

هنوز مشخص نیست که آیا اپل میزان تولید مدل‌های پرو را افزایش می‌دهد یا نه، ولی احتمال کاهش سفارش تولید مدل‌های استاندارد در حال افزایش است. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، اپل قصد دارد ۴۵ درصد از کل سفارش‌ها را به مدل‌های استاندارد اختصاص دهد.

به نظر می‌رسد اگرچه طی دو سال اخیر مدل مینی با استقبال زیادی روبرو نشده، ولی از سوی دیگر ظاهرا مدل پلاس هم طرفداران زیادی ندارد. این تحلیلگر بر این باور است که امسال استراتژی اپل در قبال مدل‌های استاندارد با شکست روبرو شده است.

روی هم رفته باید بگوییم که هنوز نمی‌توانیم با قاطعیت در مورد موفقیت یا شکست رویکرد اپل در سال ۲۰۲۲ صحبت کنیم. همچنین باید خاطرنشان کنیم که شاید در برخی بازارها آیفون ۱۴ پلاس با استقبال بسیار زیادی روبرو شود. اما در کل با توجه به اینکه مدل‌های استاندارد آیفون ۱۴ تفاوت مهمی با نسل قبلی ندارند، طبیعتا کاربران زیادی به خرید این گوشی‌ها علاقه نشان نخواهند داد. به نظر شما آیفون ۱۴ پلاس در نهایت با استقبال بیشتر روبرو می‌شود یا اینکه همین رویه‌ی فعلی ادامه پیدا می‌کند؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما و دیگران در میان بگذارید.