چند هفته قبل یکی از افشاگران مشهور که با نام کاربری Ice Universe در توییتر فعالیت دارد، اعلام کرد که طراحی گوشی‌های سری گلکسی S23 تفاوت خاصی با نسل قبلی خود ندارند و حتی از نظر ابعاد هم مشابه یکدیگر هستند. حالا این فرد جزئیات بیشتری مانند اندازه و رزولوشن نمایشگر و ابعاد دقیق این گوشی‌ها را فاش کرده است.

به طور خلاصه، اندازه‌ و رزولوشن نمایشگر‌ها مانند نسل قبلی است و در این زمینه شاهد تغییری نخواهیم بود. از طرف دیگر، طول و عرض بدنه هم در حد فقط چند دهم میلی‌متر بیشتر شده است. این افشاگر در مورد وزن این گوشی‌ها صحبت نکرده ولی با این اوصاف، در این زمینه هم نباید انتظار تفاوت محسوسی را داشته باشیم.


S22
S23
S22+
S23+
S22 Ultra
S23 Ultra
اندازه نمایشگر
۶.۱ اینچ
۶.۱ اینچ
۶.۶ اینچ
۶.۶ اینچ
۶.۸ اینچ
۶.۸ اینچ
رزولوشن (افقی)
۱,۰۸۰
۱,۰۸۰
۱,۰۸۰
۱,۰۸۰
۱,۴۴۰
۱,۴۴۰
رزولوشن (عمودی)
۲,۳۴۰
۲,۳۴۰
۲,۳۴۰
۲,۳۴۰
۳,۰۸۸
۳,۰۸۸
طول بدنه
۱۴۶.۰میلی‌متر
۱۴۶.۳میلی‌متر
۱۵۷.۴میلی‌متر
۱۵۷.۸میلی‌متر
۱۶۳.۳میلی‌متر
۱۶۳.۴میلی‌متر
عرض بدنه
۷۰.۶میلی‌متر
۷۰.۹میلی‌متر
۷۵.۸میلی‌متر
۷۶.۲میلی‌متر
۷۷.۹میلی‌متر
۷۸.۱میلی‌متر
ضخامت بدنه
۷.۶میلی‌متر
۷.۶میلی‌متر
۷.۶۴میلی‌متر
۷.۶میلی‌متر
۸.۹میلی‌متر
۸.۹میلی‌متر

برخی کاربران انتظار دارند که گوشی‌های گلکسی S23 و S23 پلاس مانند سری S20 با نمایشگر‌های دارای رزولوشن QHD+ راهی بازار شوند. اما بر اساس اعلام این افشاگر، رزولوشن نمایشگر هم دست‌ نخورده و این دسته از کاربران ناامید خواهند شد.

بر اساس اطلاعات افشا شده، گلکسی S23 اولترا از دوربین اصلی ۲۰۰ مگاپیکسلی، سنسور اثر انگشت بزرگ‌تر، همان باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی (با پشتیبانی از شارژ ۴۵ واتی) و دوربین پریسکوپی راهی بازار خواهد شد.

یکی از مهم‌ترین تغییرات سری گلکسی S23 نسبت به نسل‌های قبلی این است که دیگر شاهد عرضه‌ی مدل‌های مبتنی بر تراشه‌ی اگزینوس نخواهیم بود. به نظر می‌رسد سامسونگ بالاخره شکست را پذیرفته و قصد دارد چند سالی روی بهبود تراشه‌های پرچم‌دار اگزینوس تمرکز کند و در این مدت، پرچم‌داران سامسونگ صرفا با تراشه‌های ساخت کوالکام راهی بازار خواهند شد.