یوبی‌سافت به تازگی از بازی Assassin’s Creed Codename Jade برای پلتفرم‌های اندروید و iOS رونمایی کرده است.

این بازی که در چین باستان جریان دارد، یک اثر جهان باز است، به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا روی ساختمان‌های قدیمی این کشور به پارکور بپردازند. در این میان طرفداران می‌توانند شخصیت خود را بسازند و یک خط داستانی و مستقل منحصربه‌فرد را کشف کنند. این بازی همانطور که از نام فعلی آن پیداست، هنوز از عنوان رسمی و تاریخ انتشار برخوردار نیست.

این بازی در کنار نسخه‌های Codename Red و Codename Hexe معرفی شده که بخشی از پلتفرم اساسینز کرید اینفینیتی خواهند بود. Codename Red یک اثر نقش‌آفرینی جهان باز خواهد بود که در ژاپن فئودال جریان خواهد داشت و مسیر نسخه‌های اوریجینز، ادیسی و والهالا را دنبال خواهد کرد. Codename Hexe نیز که به عنوان یک نسخه‌ی متفاوت از این سری توصیف می‌شود، در قرن شانزدهم اروپا و در جریان محاکمه‌ی جادوگران اتفاق می‌افتد.

بازی Codename Jade

در کنار Codename Jade، یوبی‌سافت همچنین از بازی Assassin’s Creed Mirage نیز رونمایی کرده که قرار است در سال ۲۰۲۳ میلادی منتشر شود. این بازی داستان شخصیت بازیم را در شهر بغداد دنبال می‌کنند که اولین حضور خود در این سری را در نسخه‌ی والهالا تجربه کرد. این نسخه قرار است که ۲۰ سال قبل از رویدادهای والهالا جریان داشته باشد و سری را بار دیگر به ریشه‌های آن بازگرداند.

در رابطه با اساسینز کرید اینفینیتی، گفته شده که قرار است پلتفرمی باشد که نسخه‌های مختلف اساسینز کرید از قدیمی گرفته تا جدید را به هم پیوند دهد. این پلتفرم به مرور زمان تکامل خواهد یافت و در آینده در کنار بازی‌های ذکر شده، میزبان بازی‌های چند نفره و بعضا رایگان خواهد بود.