بازی اساسینز کرید والهالا (Assassin’s Creed Valhala) را می‌توان بزرگ‌ترین عنوان این مجموعه دانست. این بازی در سال ۲۰۲۰ عرضه شد و از همان ابتدا توجهات را به خود جلب کرد. نکته جالب اینجاست که زمانی که والهالا عرضه شد، کنسول‌های نسل ۹ نیز کمی بعد از آن وارد بازار شده و روی فروش این بازی تأثیر داشتند. 

به دلیل اینکه والهالا جزو اولین عناوینی بود که به طور کامل برای این کنسول‌های بهینه سازی شده بود.

حال بعد از دوسال یوبیسافت (Ubisoft) اعلام کرده که آخرین بسته الحاقی این بازی را عرضه خواهد کرد. نام این بسته الحاقی آخرین قسمت (The Last Chapter) بوده و یک داستان اصلی بازی را به طور کامل به انتها می‌رساند. در تریلر منتشر شده از این بسته الحاقی کاراکتر بازی به نام ایوور (Eivor) را نشان می‌دهد. او می‌گوید که قصد دارد به مکانی دیگر رفته و ماجراجویی جدیدی را آغاز کند.

بسته‌های قبلی والهالا از لحاظ محتوا کمی گسترده‌تر بودند. این مورد آخر به سادگی آخرین قسمت (The Last Chapter) نام گذاری شده که نشان دهد با چه چیزی روبرو هستیم. در بسته الحاقی آخرین قسمت چندین مأموریت و صحنه‌های مختلف وجود دارد تا داستان‌های پایان نیافته این بازی را به اتمام برساند. تقریباً مشابه داستان‌های انتهایی (Epilogue) که در برخی عناوین وجود دارد.

آخرین بسته الحاقی والهالا

هنوز تاریخ عرضه رسمی عرضه بسته الحاقی آخرین قسمت اعلام نشده است. با این حال انتظار داریم که تا چند ماه آینده در دسترس کاربران قرار بگیرد. نکته اصلی اینجاست که عناوین اساسینز کرید در برخی از اوقات به صورت پایان باز به اتمام می‌رسند. حتی اگر پایان باز نباشد برخی از داستان به طور کامل رها می‌شود. حال در این بسته الحاقی قرار است این مشکل برطرف شده و داستان‌های بازی به طور کامل به اتمام برسد.

یوبیسافت قرار است با اتمام پشتیبانی از والهالا تمرکز خود را روی اساسینز کرید بعدی و بازی اینفینیتی (Infinity) بگذارید. هر دو پروژه برای این شرکت بسیار اهمیت داشته و برای زنده ماندن مجموعه اساسینز کرید لازم است. چندی پیش بازی اساسینز کرید معراج (Assassin’s Creed Mirage) معرفی شد. این بازی شباهت‌های زیادی به عناوین قدیمی این مجموعه داشته و امکان دارد که این سری را به ریشه‌های خود باز گرداند.

در این چند سال اخیر اساسینز کرید از اصالت خود فاصله زیادی گرفته بود. مشکل اینجاست که یوبیسافت با وجود نوآوری زیاد نتوانست به ریشه‌های خود بازگردد و تجربه عناوین قدیمی را در اختیار بازیکنان قرار دهد. حال امیدواریم که اساسینز کرید بعدی بتواند به ریشه‌ها بازگشته و بار دیگر طرفداران را راضی کند.