یکی از نکات مهم در زمینه گیمینگ صدای بازی‌ها است. اگر شما به تجربه یک بازی با دوستان علاقه داشته باشید، متوجه خواهید شد که برخی صداها بسیار آزاردهنده هستند. از این روی اکثر هدست‌های گیمینگ به یک سیستم جلوگیری از صدای مزاحم (Noise Suppresion) مجهز شده‌اند. با استفاده از این سیستم صداهایی از جمله نفس کشیدن یا کلیک کردن حذف می‌شوند.

حال در سیستم جدید ایکس‌باکس صداهای نفس کشیدن، کلیک کردن و موسیقی پس زمینه برای افراد دیگر که در پارتی (Party) شما حضور دارند حذف خواهد شد. با این کار لذت بازی چندین برابر شده و دیگر شما از صدای آزاردهنده دیگران یا بالعکس اذیت نخواهید شد.

سیستم جلوگیری از صدای مزاحم به طور پیش‌فرض در دستگاه شما روشن است. با این حال شما می‌توانید آن را خاموش کنید. برای مثال اگر دوست دارید افراد دیگر هم از موسیقی‌ای که شما می‌شنوید، لذت ببرند، می‌توانید به طور کلی این سیستم را خاموش کنید. خاموش کردن آن نیز بسیار راحت است:

  • منوی راهنمای ایکس‌باکس (Xbox Guide) را باز کنید.
  • به قسمت پارتی و چت‌ها (Parties and chats) بروید.
  • آیکون (Options) را انتخاب کنید.
  • در این قسمت می‌توانید Noise Suppression را خاموی یا روشن کنید.

سیستم حذف صدای مزاحم ایکس‌باکس

این سیستم جدید مایکروسافت بسیار مشابه چیزی است که ما در دیسکورد و برنامه Nvidia Broadcast مشاهده کردیم. نکته اصلی اینجاست که این سیستم قابلیت حذف صدای مزاحم را در کنسول ایجاد می‌کند. البته بحث اصلی اینجاست که باید ببینیم تا چه حد خوب عمل می‌کند. برای مثال امکان دارد که صدای دوست شما بیش از حد آرام باشد و به طور ناگهانی آن را حذف کند!

به روزرسانی جدید ایکس‌باکس موارد زیادی را به این کنسول اضافه خواهد کرد. برای مثال دوستان شما می‌توانند از طریق برنامه ایکس‌باکس به سرعت با دستگاه‌های مختلف به بازی‌ای که شما می‌کنید ملحق شوند. این کار با استفاده از سیستم گیمینگ ابری مایکروسافت امکان پذیر است.

این موضوع تمرکز زیادی روی سیستم گیمینگ ابری دارد. همانطور که در مطالب قبلی گفتیم گیمینگ ابری (Cloud Gaming) نیاز به بهبود زیادی دارد. با این حال به نظر می‌رسد که مایکروسافت تلاش زیادی در زمینه بهبود آن انجام می‌دهد. به حدی که در تلاش است آینده گیمینگ را گیمینگ ابری جلوه دهد.

با گیمینگ ابری دسترسی افراد بیشتر به بازی‌ها میسر خواهد شد. نکته اصلی اینجاست که این سیستم هنوز مشکلات بسیار زیادی دارد و به شدت به اینترنت وابسته است. همین باعث می‌شود که کشورهای زیادی به آن دسترسی نداشته و محدودیت به جای اینکه کمتر شود، بیشتر شود. البته باید صبر کرد و دید که با پیشرفت تکنولوژی و بهبود زیرساخت‌ها این سیستم گیمینگ چگونه عمل خواهد کرد.

منبع: TheVerge.com