کاخ باکینگهام زمان برگزاری مراسم خاکسپاری ملکه الیزابت دوم را اعلام کرد.

شبکه سی ان ان گزارش داد کاخ باکینگهام اعلام کرده است مراسم تشییع و خاکسپاری ملکه الیزابت دوم در تاریخ ۱۹ سپتامبر (برابر با دوشنبه ۲۸ شهریور) در کلیسای وست مینیستر برگزار شده و سپس وی در کلیسای یادبود پادشاه جورج ششم واقع در قلعه وینزر (Windsor) در کنار والدین و خواهرش به خاک سپرده خواهد شد. این مراسم قرار است تا در ساعت ۹ صبح ۱۹ سپتامبر به وقت محلی همزمان با صدای برج «بیگ بن» شروع شود و سپس تابوت ملکه در ساعت ۱۱ صبح وارد کلیسای وست مینیستر خواهد شد.

از سوی دیگر، چارلز سوم، پادشاه جدید انگلیس و فرزند ملکه، طی فرمانی، روز خاکسپاری ملکه را تعطیل رسمی اعلام کرد. پیشتر و قبل از اعلام زمان رسمی مراسم خاکسپاری ملکه، گاردین اعلام کرده بود مراسم خاکسپاری ملکه احتمالا در تاریخ ۱۹ سپتامبر که پایان دوره ده روزه اعلام شده برای سوگواری در این کشور هست، برگزار خواهد شد.

پیشتر منابع خبری اعلام کرده بودند مراسم خاکسپاری ملکه و نیز تاج گذاری پادشاه جدید انگلستان هرکدام حدود ۶ میلیارد پوند هزینه در بر خواهد داشت. این چنین هزینه‌ای در حالی انجام می‌شود که مردم انگلیس اکنون با بحران انرژی و افزایش هزینه‌ها روبرو هستند.