«پسر دلفینی» داستان پسربچه‌ای را روایت می‌کند که به خاطر سقوط هواپیما در دریا از مادرش جدا شده است و توسط یک دلفین و فرزندش نگهداری می‌شود. بعد از سال‌ها پسر دلفینی که حالا بزرگ شده است، به دنبال مادر و هویت خود می‌گردد.

این انیمیشن ابتدا در روسیه و توسط شرکت P&A دوبله و در بیش از ۲۰۰۰ سالن اکران شد و توانست در هفته‌های اول اکران خود به حدود یک میلیون و هفتصدهزار دلار دست پیدا کند و در رده‌ی دوم انیمیشن‌های پرفروش قرار بگیرد. داستان به طور کلی حول شخصیت پسر دلفینی می‌چرخد اما شخصیت‌های دیگری مانند ناخدا مروارید، بی‌بی‌ زار، شیرین و چندین شخصیت رنگارنگ و جذاب دیگر هم در این داستان دل‌نشین نقش دارند. از صداپیشه‌های ایرانی این شخصیت‌ها می‌توان تینا هاشمی در نقش پسر دلفینی و ثریا قاسمی در نقش بی‌بی‌زار و نادر سلیمانی در نقش ناخدا مروارید نام برد.

مدیریت دوبلاژ این انیمیشن برعهده‌ی حامد عزیزی است و علیرضا طلیسچی خواننده‌ی پاپ ایرانی دو ترانه‌ی زیبای آن را خوانده است که در ادامه دموی ترانه‌ی مادر را خواهید دید.

داستان انیمیشن «پسر دلفینی» در دو دنیای متفاوت، یعنی زیر آب و روی خشکی اتفاق می‌افتد و در هر بخش شخصیت‌های جدیدی به داستان اضافه می‌شوند. به گفته‌ی سازندگان انیمیشن، این یک داستان چندبُعدی است و یک بُعد آن از افسانه‌های بومی و ایرانی الهام گرفته و بُعد دیگر ماجراجویانه است که مخاطب بزرگسال، کودک و نوجوان را به یک اندازه به خود جذب می‌کند و به عبارتی یک انیمیشن خانوادگی محسوب می‌شود.

به گفته‌ی محمدامین همدانی تهیه‌کننده‌‌ی فیلم، هزینه‌ی ساخت آن بیش از ده میلیارد تومان برآورد شده که امید است بعد از اکران داخلی در کشورهای همسایه و بعد از آن در کشورهای اروپایی هم اکران شود و به سوددهی برسد.

این انیمیشن از ۹ شهریور ۱۴۰۱ در سینماهای ایران اکران خواهد شد.