در بازی قلب اتمی یکی از موارد مهم مطالعه در مورد دشمنان است. هر کدام از این موجودات نقطه ضعف خاصی داشته و اگر آن را ندانید مبارزه بسیار دشواری خواهید داشت. هنوز تاریخ عرضه رسمی بازی قلب اتمی اعلام نشده ولی در این مدت اخبار زیادی از آن منتشر شده است. چندی پیش نیز شرکت سازنده یک تریلر از مبارزات داخل این بازی منتشر کرد.

به طور کلی گیم‌پلی بازی قلب آهنی شباهت‌هایی به مجموعه فال اوت (Fallout) و دیس‌آنرد (Dishonored) دارد. حتی اثراتی از بازی بایوشاک (Bioshock) هم در آن دیده می‌شود. در اصل مبارزات در بازی قلب اتمی به این شکل است که شما قدرت انتخاب زیادی دارید. همین موضوع باعث خواهد شد تا هیجان بازی بالا برود. البته دقت کنید، با توجه به اینکه شما باید در مورد هیولاها و ربات‌ها مطالعه کنید، برای هر کدام تقریباً یک روش مشخص برای شکست آن‌ها وجود دارد.

بازی قلب اتمی مبارزه

تمرکز اصلی بازی روی شلیک از راه دور است. با این حال شما می‌توانید از راه مبارزه تن به تن هم برخی از دشمنان را از بین ببرید. سلاح‌های داخل بازی هم شامل پیستول (Pistol)، مسلسل، ماشین گان (Machine Gun) و یک نیزه می‌شوند. البته این نیزه دارای قابلیت‌های متعددی است.

یکی از موارد مهم در قلب اتمی قابلیت‌های خاص کاراکتر اصلی بازی است. در اصل دست چپ کاراکتر دارای یک دستکش است که به او توانایی‌های زیادی را می‌دهد. برخی از این قابلیت‌ها شامل یک سپر محافظ (Shield)، یک مه یخ زننده (Freezing Mist) و تعدادی از موارد دیگر است. حتی قابلیت حمل اجسام از راه دور (Telekinesis) هم وجود دارد.

بازیکنان می‌توانند از این قابلیت‌ها به صورت ترکیبی استفاده کنند. به همین دلیل شما توانایی انجام کارهای جالبی را در این بازی خواهید داشت. به طور کلی می‌توان گفت که بازی قلب اتمی یک عنوان خلاقانه و متفاوت است. البته باید در نظر داشت که آزادی عمل بازیکنان در چه حد است. همینطور اینکه دشمنان چگونه طراحی شده و بازی خسته کننده نباشد. هنوز اطلاعات زیادی از داستان قلب اتمی منتشر نشده اما یکی از عناصر مهم است و شرکت سازنده باید روی آن وقت زیادی بگذارد.