بالاخره قابلیتی که کاربران توییتر منتظرش بوده‌اند قرار است به این اپلیکیشن اضافه شود؛ امکان ویرایش توییت بعد از ارسال. اکنون کاربران توییتر امکان ویرایش توییت خود را ندارند. آن‌ها فقط می‌توانند توییت‌ها را پاک کنند و یک توییت جدید به جای آن نوشته و مجددا آن را پست کنند. اما حالا این شرکت قصد دارد قابلیت ویرایش توییت‌ها را هم در اختیار کاربرانش قرار دهد.

البته تمام کاربران توییتر نمی‌توانند از این قابلیت جدید بهره ببرند. به گزارش وب‌سایت The Verge، فقط کسانی که از نسخه‌ی پولی این اپلیکیشن یعنی Twitter Blue استفاده می‌کنند می‌توانند توییت‌های خود را ویرایش کنند. لازم به ذکر است کاربران توییتر با پرداخت اشتراک ماهانه ۵ دلار می‌توانند از این نسخه‌ی توییتر استفاده کنند.

اگرچه Twitter Blue یک نسخه‌ی مجهزتر از توییتر به حساب می‌آید اما این بدان معنا نیست که قابلیت یادشده منحصرا برای این نسخه در دسترس قرار خواهد داشت. به احتمال بسیار فراوان، سایر کاربران توییتر هم در آینده‌ای نزدیک قادر خواهند بود از این قابلیت کاربردی و جذاب بهره ببرند. حال این اتفاق چه زمانی رخ می‌دهد هنوز مشخص نشده است.

در رابطه با این قابلیت جدید هم باید بگوییم توییتر در حال تست آن است اما از اواخر این ماه، آن را در دسترس کاربران خود قرار می‌دهد. اینطور که به نظر می‌رسد، توییت‌ها تا ۳۰ دقیقه بعد از انتشار قابل ویرایش خواهند بود و در صورت ویرایش شدن هم یک لیبل کنار آن‌ها به نمایش در می‌آید تا کاربران دیگر متوجه شوند که این توییت، نسخه‌ی ویرایش‌شده‌ی توییت قبلی است. در تصویر زیر می‌توانید دقیقا متوجه شوید یک توییت ویرایش شده به چه شکلی منتشر خواهد شد.

به گفته‌ی توییتر، ظاهرا این قابلیت فعلا با گروه کوچکی از کاربران یک کشور در حال تست و بررسی است تا مشخص شود آیا کاربران به درستی از آن استفاده خواهند کرد یا خیر. چون ممکن است برخی از افراد از این قابلیت سو استفاده کنند. هنگامی که تست اولیه به پایان برسد، این قابلیت برای کاربران Twitter Blue در دسترس قرار می‌گیرد که گفته می‌شود اواخر این ماه این اتفاق خواهد افتاد.