استودیوی سی‌دی پراجکت رد به تازگی تایید کرده است که قصد دارد بیش از یک بازی را به عنوان بخشی از فصل بعدی سری ویچر منتشر کند.

این استودیو در ماه مارس سال جاری اعلام کرد که بازی بعدی سری نقش‌آفرینی و محبوب ویچر، حماسه‌ی جدیدی را برای این مجموعه آغاز خواهد کرد. حال آدام کیچنسکی، رئیس سی‌دی پراجکت رد، به تازگی در پاسخ به سوالی درباره‌ی جزئیات بیشتر در مورد این خط داستانی جدید، اعلام کرده است که این استودیو انتشار چندین بازی جدید از این سری را در نظر دارد. او گفت:


ما بیش از یک بازی را در نظر داریم. حماسه‌ی اول شامل سه بازی بود، بنابراین به بیش از یک بازی فکر می‌کنیم. با این حال فعلا در پیش تولید اولین بازی از حماسه‌ی دوم ویچر به سر می‌بریم.


این استودیو قبلا تایید کرده بود که این بازی جهان باز با موتور بازی‌سازی آنریل انجین ۵ از اپیک گیمز ساخته می‌شود و خبری از موتور اصلی این استودیو یعنی REDengine که بازی‌های قبلی سری ویچر و سایبرپانک ۲۰۷۷ با آن ساخته شده بودند، در این اثر نخواهد بود.

ویچر 4

کیچنسکی همچنین تایید کرد که نسخه‌ی نسل نهمی ویچر ۳ تا اواخر سال جاری برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. گفتنی است که سی‌دی‌ پراجکت رد در ماه آوریل ادعا کرد که مجموعه‌ی ویچر بیش از ۶۵ میلیون واحد شامل بیش از ۴۰ میلیون نسخه از نسخه‌ی سوم را تاکنون به فروش رسانده است که آمار فوق‌العاده‌ای به نظر می‌رسد.

در مورد ویچر ۴ یا هر نامی که در انتها به آن داده شود، هنوز اطلاعات زیادی منتشر نشده است، با این حال به نظر می‌رسد که سیری نقش شخصیت اصلی آن را بر عهده گیرد و احتمالا دارای مدرسه‌ای جدید از ویچرها خواهد بود که در رمان های آندری ساپکوفسکی شاهد آن نیستیم. از طرفی علی‌رغم قرارداد سی‌دی پراجکت رد و اپیک گیمز، به طور رسمی اعلام شده که این بازی در انحصار هیچ فروشگاهی روی رایانه‌های شخصی نخواهد بود.

در مورد زمان انتشار این بازی نیز از آنجایی که بخش عمده‌ای از تیم تولید استودیو روی توسعه‌ی بسته‌ی الحاقی جدید سایبرپانک ۲۰۷۷ برای عرضه در سال ۲۰۲۳ فعالیت می‌کنند، به نظر می‌رسد که به این زودی‌ها شاهد آن نخواهیم بود.

منبع: VGC