سهام‌داران توییتر روز گذشته مدت‌ها بعد از پیشنهاد خرید ۴۴ میلیارد دلاری این شرکت توسط ایلان ماسک، خرید موردنظر را تایید کردند. 

توییتر اعلام کرده که اکثریت سهام‌داران توافق خود را برای این واگذاری اعلام کرده‌اند. اما همانطور که احتمالا می‌دانید، از آن زمان ایلان ماسک درخواست‌های متعددی را برای لغو این تصاحب ارائه کرده است. حالا به لطف این رای‌گیری، تیم حقوقی توییتر می‌تواند با خیال راحت پرونده‌ی شکایت از آقای ماسک را پیگیری کنند.

ماه آینده اولین جلسه‌ی دادگاه توییتر و ایلان ماسک برگزار خواهد شد. اصلی‌ترین استدلال آقای ماسک این است که تیم توییتر‌ حقایق مهمی را در مورد فرایندهای داخلی شرکت پنهان کرده که از جمله‌ی آن‌ها می‌توانیم به تعداد اکانت‌های جعلی و اسپم اشاره کنیم. همچنین بعد از اظهارنظرهای مدیر سابق بخش امنیت سایبری توییتر، حالا ایلان ماسک به حرف‌های او هم استناد می‌کند تا نشان دهد در زمینه‌ی پا پس کشیدن از این قرارداد، حق با او بوده است.

تیم حقوقی توییتر‌ هم طبیعتا قصد ندارند به این راحتی‌ها شکست را قبول کنند و در نهایت به دنبال دریافت جریمه‌ی چند میلیارد دلاری بابت کنار گذاشتن این توافق‌نامه هستند. از سوی دیگر، ادعای مدیر سابق امنیت سایبری توییتر‌ مورد توجه نهادهای قانون‌گذار قرار گرفته و باید ببینیم آیا توییتر‌ می‌تواند این افراد را راضی کند یا نه.