بازی هاگوارتز لگاسی (Hogwarts Legacy) یکی از مورد انتظارترین عناوین سال ۲۰۲۳ است. این بازی در دنیای هری پاتر (Harry Potter) جریان داشته و طرفداران زیادی دارد. در هاگوارتز لگاسی شما نقش یک دانش آموز جدید را بازی کرده و به همین دلیل داستان خود را خواهید ساخت. میزان آزادی عمل شما در این بازی بسیار زیاد بوده و از طرفی می‌توانید در دنیای هاگوارتز به گشت و گذار بپردازید.

شرکت سازنده تلاش زیادی کرده تا جزئیات بازی دقیق باشند. به همین دلیل بازی هاگوارتز لگاسی یک عنوان نسبتاً سنگین است. به این نکته دقت کنید که افراد زیادی بازی هاگوارتز لگاسی را روی کنسول تجربه می‌کنند. این افراد مشکلی در نظر سیستم اجرایی نخواهند داشت. به دلیل اینکه هاگوارتز لگاسی برای کنسول‌های نسل ۸ و ۹ عرضه خواهد شد. مشکل اصلی بحث کامپیوتر است.

همواره در زمینه کامپیوتر اجرای بازی در عین توانایی بالایی این دستگاه‌ها دشوار بوده است. به دلیل اینکه شما انتخاب‌های زیادی دارید و به طور کلی تخصصی‌تر است. حال اگر از افرادی هستید که قصد دارند بازی هاگوارتز لگاسی را روی کامپیوتر تجربه کنند، بهتر است نگاهی به سیستم مورد نیاز آن بیاندازید.

سیستم هاگوارتز لگاسی

بازی هاگوارتز لگاسی دارای جزئیات بسیار زیادی بوده و به همین دلیل نیازمند سیستم قدرتمند برای ارائه یک تجربه روان دارد.

سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی هاگوارتز لگاسی روی کامپیوتر

حداقل سیستم مورد نیاز:

  • پردازنده: Intel Core i5 8400 یا AMD Ryzen 5 2600
  • پردازنده گرافیکی: Nvidia GeForce GTX 1070 یا AMD Radeon RX Vega 56
  • میزان رم: ۸ گیگابایت
  • میزان رم گرافیکی: ۸ گیگابایت
  • حافظه مورد نیاز: ۸۵ گیگابایت

سیستم پیشنهادی:

  • پردازنده: Intel Core i7 8700 یا AMD Ryzen 5 3600
  • پردازنده گرافیکی: Nvidia GeForce GTX 1080 Ti یا AMD Radeon RX 5700 XT
  • میزان رم: ۱۶ گیگابایت
  • میزان رم گرافیکی: ۸ گیگابایت
  • حافظه مورد نیاز: ۸۵ گیگابایت حافظه جامد (SSD)

همینطور که مشاهده می‌کنید بازی هاگوارتز لگاسی اصلاً یک عنوان سبک نیست. مخصوصاً در زمینه رم گرافیکی واقعاً نیازمند میزان رم زیادی است. مشکل اصلی اینجاست که کارت گرافیکی شما ممکن است به روزتر از موارد مورد نیاز باشد اما میزان رم را نداشته باشد. شما در اجرای بازی به مشکل بر نخواهید خورد اما به طور ناگهانی افت فریم بسیار زیادی خواهید داشت.

سیستم هاگوارتز لگاسی

هاگوارتز لگاسی یک عنوان سریع نیست. به همین دلیل شما نیاز به اجرای آن در نرخ فریم ۱۲۰ ندارید. این عنوان با نرخ فریم ۳۰ هم قابل تجربه بوده و مشکل چندانی ندارد. زمانی که هاگوارتز لگاسی روی کنسول‌های نسل ۸ اجرا شود پس یعنی روی هارد هم مشکلی نخواهد داشت و لزومی به حافظه جامد نیست. تنها زمان اجرای بازی بسیار طولانی خواهد شد.

پیشنهاد ما به شما این است که در زمینه رم مراقب باشید. ۸ گیگابایت برای چنین بازی‌ای بسیار کم است. اگر سیستم شما دارای ۸ گیگابایت رم است حتماً آن را ارتقاء بدهید. در غیر این صورت اگر حتی یک برنامه به جز هاگوارتز لگاسی باز باشد، تجربه شما مختلف خواهد شد.

دنیای این بازی بسیار زیبا است. به همین دلیل تلاش کنید تا با کارت گرافیکی خوبی آن را تجربه کنید. اینکه استفاده از ری تریسینگ (Ray Tracing) و DLSS در این بازی چگونه خواهد بود هنوز اعلام نشده است. البته امیدواریم که DLSS هرچه زودتر به بازی اضافه شده تا تجربه آن برای افرادی که کارت‌های گرافیکی جدید اما ضعیف دارند هم لذت بخش باشد.

منبع: PCgamesn.com