دو بازی پرسونا ۵ رویال (Persona 5 Royal) و نیر: تناسخ (NieR: Reincarnation) از عناوین پرطرفدار در سبک نقش آفرینی ژاپنی (JRPG) هستند. حال همکاری این دو بازی با یکدیگر می‌تواند یک رویداد بسیار جالب را ایجاد کند. به همین دلیل دو شرکت اتلوس (Atlus) و اسکوئر اینکس (Square Enix) تصمیم به همکاری گرفته تا دو بازی مشهور خود را باهم ادغام کنند.

در تریلر نشان داده شده که هر کاراکتر بازی پرسونا از شخصیت‌های مخصوص خود استفاده کرده است. برای مثال جوکر (Joker) از آرسن (Arsen)، کویین (Queen) از جوهانا (Johanna) و یوسوکه (Yusuke) از جئومون (Geomon) استفاده می‌کنند. جوکر و کویین از طریق بسته پریمیوم NieR Reincarnation x Persona 5 Royal به بازی اضافه خواهند شد. همینطور اینکه کاراکترهای دیگر را می‌توان از طریق مأموریت‌های جانبی بدست آورد.

Persona 5 Nier

Persona 5 Nier

Persona 5 Nier

بازی از موسیقی زمینه مجموعه پرسونا استفاده خواهد کرد. همینطور اینکه تغییرات ظاهری زیادی در بازی نیر: تناسخ ایجاد خواهد شد. اینکه کاراکترهای دیگر مجموعه پرسونا به این بازی اضافه خواهند شد هنوز مشخص نیست. با اینحال اینطور که به نظر می‌رسد این همکاری قرار است ادامه پیدا کند.

همکاری این دو مجموعه به نظر ایده بسیار جالبی می‌رسد. هر دو در زمینه نقش آفرینی تخصص داشته و طرفداران بسیار زیادی دارند. بازی تناسخ برای دستگاه‌های همراه عرضه شد. این درحالی است که پرسونا ۵ رویال برای پلی‌استیشن ۴ عرضه شده و روی پلتفرم‌های دیگر هم به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت.

در این مدت ما شاهد همکاری‌های زیادی میان شرکت‌های مختلف بودیم. با این کار دو عنوان که دیگر چندان مورد توجه نیستند دوباره به صدر جدول اخبار باز می‌گردند. بحث اصلی اینجاست که دو عنوان ادغام شده باید با یکدیگر تناسب زیادی داشته باشند. مگرنه این همکاری ارزش زیادی نخواهد داشت.

همکاری پرسونا ۵ رویال و نیر: تناسخ به دلیل سبک مشابه هر دو جالب می‌تواند باشد. به همین دلیل احتمال موفقیت آن بالا بوده و طرفداران از این کار استقبال خواهند کرد. رویداد پرسونا ۵ رویال و نیر: تناسخ از تاریخ ۱۸ شهریور (۹ سپتامبر) آغاز خواهد شد.