اگرچه تا رونمایی از گوشی‌های سری گلکسی S23 سامسونگ زمان زیادی باقی مانده، اما با این حال خبرهای متعددی در رابطه با آن‌ها منتشر می‌شود. یکی از گوشی‌هایی که این روزها کم و بیش نام آن را در خبرگزاری‌های مختلف می‌شنویم، گلکسی S23 اولترا است که به عنوان پرچم‌دار پریمیوم سامسونگ، اوایل سال ۲۰۲۳ رونمایی و راهی بازار خواهد شد.

اینطور که از خبرهای اخیر متوجه شده‌ایم، ظاهرا گلکسی S23 اولترا قرار نیست از لحاظ ظاهری، تفاوت خاصی با نسل کنونی یعنی گلکسی S22 اولترا داشته باشد. البته روز گذشته بود که شنیدیم این گوشی شاید به نمایشگری تخت مجهز شود. ظاهرا سامسونگ می‌خواهد تجربه‌ی کار با قلم را روی S23 اولترا بهبود ببخشد، در نتیجه در نظر دارد یا نمایشگر را تخت طراحی کند و یا انحنای آن را به حداقل برساند تا کاربر بتواند گوشی را راحت‌تر در دست گرفته و با قلم روی آن بنویسد.

حالا همین تفاوت توسط فردی با نام کاربری Technizo Concept به تصویر کشیده شده و شما می‌توانید ویدیوی مربوط به آن را هم در زیر مشاهده کنید. این شخص معمولا بر اساس شایعات و خبرهای موجود پیرامون یک محصول، سعی می‌کند طرح مفهومی آن‌ها را در قالب ویدیو منتشر کند. در نتیجه نمی‌توان از این ویدیو چیز جدیدی راجع به گلکسی S23 اولترا دریافت کرد.

سوا از همین تغییر کوچک، در این ویدیو تغییر خاص دیگری در طراحی دیده نمی‌شود. حتی سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی که گفته می‌شود قرار است در S23 اولترا، جای سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی اصلی را بگیرد هم باعث نشده تغییری روی پنل پشتی ایجاد شود. البته همانطور که گفته شد، این فقط تصویری است که بر اساس شایعات موجود طراحی شده و در نتیجه نمی‌توان با قاطعیت آن را به گلکسی S23 اولترا نسبت داد.

گلکسی S23 اولترا قرار است به تراشه‌ی اسنپدراگون ۸ نسل ۲ مجهز شود، نسل دوازدهم فناوری نمایشگر OLED سامسونگ را در خود خواهد داشت که در گلکسی زد فولد ۴ هم از آن استفاده شده و آیفون ۱۴ پرو مکس هم از آن بهره خواهد برد و احتمالا شاهد ترکیب جدید حافظه‌ی رم و حافظه‌ی داخلی در آن خواهیم بود. این گوشی به همراه دو مدل استاندارد و پلاس از این سری به احتمال زیاد باید در ماه فوریه‌ی ۲۰۲۳ رونمایی و راهی بازار شود.

نظر شما درباره‌ی طرح مفهومی گلکسی S23 اولترا چیست؟