مایکروسافت سال گذشته برای هماهنگی ظاهر برنامه‌ی Photos با زبان طراحی ویندوز ۱۱، طراحی آن را کمی تغییر داد. اما حالا این شرکت بار دیگر مشغول آزمایش یک نسخه‌ی جدید از آن است که در کنار تغییرات ظاهری نسبی، برخی از دیگر بهبود‌ها هم در آن به چشم می‌خورد.

قابل توجه‌ترین تغییر صورت گرفته، نمای مربوط به گالری است که روشی متفاوت برای مرور عکس‌های کاربران ارائه می‌دهد. یکی از مقام‌های ارشد مایکروسافت با انتشار یک پست اعلام کرده که نمای جدید قرار است گشت‌و‌گذار در بین عکس‌ها، مدیریت و پیدا کردن عکس‌های مختلف را راحت‌تر از گذشته کند. همچنین در این نسخه برای قابلیت Memories یا همان خاطرات هم با بهبود‌هایی روبرو شده ولی در پست موردنظر به جزئیات این بهبود‌ها اشاره‌ای نشده است.

Photos ویندوز 11

البته در این نسخه جدید، دیگر امکان بهره‌گیری از ادیتور ویدیو موجود در نسخه‌ی قبلی وجود ندارد. به همین خاطر مایکروسافت توصیه کرده که اگر کاربران به دنبال ادیت‌های ساده‌ی ویدیوی خود هستند، از برنامه‌ی Clipchamp استفاده کنند که سال گذشته مایکروسافت آن را تصاحب کرد و از چند ماه قبل روند راه‌یابی آن به ویندوز ۱۱ آغاز شده است. با این حال برای کاربرانی که خواستار همان برنامه‌ی Photos قدیمی هستند، مایکروسافت این نسخه را در مایکروسافت استور قرار داده تا کاربران امکان دانلود و نصب آن را داشته باشند.

طبق اعلام این شرکت، نسخه‌ی موردنظر ابتدا برای بتا تسترها ارائه می‌شود و سپس ماه آینده‌ی میلادی برای عموم کاربران منتشر خواهد شد.