در ابتدا اپ‌های اندرویدی بسیار محدود بودند و کاربران هم چاره‌ای جز استفاده از آن‌ها نداشتند. بسیاری از آن‌ها دیگر وجود ندارند و یا دیگر کاربران به سراغ آن‌ها نمی‌روند. حال سوالی که مطرح می‌شود این است که اولین برنامه نصب شده در گوشی‌های اندرویدی ما، چه اپلیکیشنی است؟

اولین برنامه نصب شده در اندروید

احتمالا این نکته را نیز می‌دانید که همه برنامه‌ها و بازی‌هایی که از طریق گوگل پلی استور نصب می‌کنید، در حساب گوگل شما ذخیره می‌شوند. با این وجود شما می‌توانید آن‌ها را به صورت دستی از اکانت شخصی گوگل خود حذف کنید. در نتیجه اگر آن‌ها را به صورت دستی پاک نکرده باشید، با طی کردن مراحل زیر به ترتیب اولین برنامه نصب شده در اندروید (که شما آن را نصب کرده‌اید) را می‌توانید به راحتی پیدا کنید. این مراحل عبارتند از:

۱) ابتدا به سراغ اپلیکیشن گوگل پلی استور بروید و آن را باز کنید.

۲) حالا باید روی تصویر خودتان در بالای صفحه ضربه بزنید تا وارد حساب کاربری خود شوید.

اولین برنامه نصب شده در اندروید

۳) در این مرحله گزینه Manage Apps & Device را از منو انتخاب کنید.

نکته و ترفند تکنولوژی

۴) سپس گزینه Manage را باز کنید.

۵) حالا همانند تصویر زیر روی بخش Not Installed ضربه بزنید.

اولین برنامه نصب شده در اندروید

۶) اکنون دکمه مرتب‌سازی را باز کرده و سپس Recently Added را انتخاب کنید.

نکته و ترفند

۷) شما یک لیست از اپلیکیشن‌های مختلف را مشاهده می‌کنید. برای دیدن اولین برنامه‌ای که در اندروید نصب کرده‌اید، تا انتهای لیست پایین بروید تا به آخرین اپلیکیشن موجود برسید.

اولین برنامه نصب شده در اندروید

۸) آخرین اپلیکیشنی که در این لیست مشاهده می‌کنید، اولین برنامه نصب شده در اندروید توسط شماست. به همین راحتی!

نکته و ترفند

همچنین به این نکته دقت کنید که اگر برنامه‌های زیادی در این لیست وجود داشته باشد، احتمال دارد که باز شدن آن کمی طول بکشد. پس کمی صبر کنید تا تمام برنامه‌ها به صورت کامل برای شما نمایش داده شوند. در عین حال دقت داشته باشید که به علت وجود امکان پاک کردن برنامه‌ها توسط کاربر، احتمال دارد که شما اولین اپلیکیشنی که در اندروید نصب کرده‌اید را از تاریخچه اکانت شخصی گوگل خود پاک کرده باشید! کدام اپلیکیشن را برای اولین بار در گوشی‌های اندرویدی خود نصب کرده‌اید؟