طی ماه‌های گذشته شایعات زیادی در مورد سری آیفون ۱۴ مطرح شده است که اگرچه بخش قابل توجهی از آن‌ها درست از آب درآمدند، اما از طرف دیگر بخشی از این شایعه‌ها به واقعیت تبدیل شدند. در ادامه ۵ مورد از این شایعات مهم می‌پردازیم که در سری آیفون ۱۴ خبری از این مشخصه‌ها نیست.

هم‌سطح بودن ماژول دوربین با پنل پشتی

آیفون 14

سال گذشته چند روز قبل از رونمایی سری آیفون ۱۳، جان پروسر که یکی از افشاگران مشهور محسوب می‌شود رندرهای منتسب به آیفون ۱۴ پرو مکس را منتشر کرد. در این رندرها می‌توانیم ببینیم که خبری از برجستگی ماژول دوربین نیست، دکمه‌های تنظیم صدا دایره‌ای شکل شده‌اند، نمایشگر از حفره بهره می‌برد و طراحی اسپیکرها هم تغییر یافته است.

اما در ماه‌های بعدی مشخص شد که این رندرها درست نیستند و در حقیقت حالا مدل‌های پرو آیفون ۱۴ از ماژول دوربین بزرگ‌تری نسبت به نسل قبلی بهره می‌برند. همچنین طراحی حفره‌ی نمایشگر هم برخلاف انتظار به شکل دو حفره‌ی دایره‌ای و قرصی شکل عملی شده است. اما در کل همین استفاده از نمایشگر حفره‌دار باعث شد که پیش‌بینی این افشاگر مورد توجه گسترده‌ای قرار بگیرد.

عرضه‌ی مدل دارای ۲ ترابایت حافظه داخلی

آیفون 14

طی ماه‌های اخیر برخی از افشاگران اعلام کردند آیفون ۱۴ پرو و ۱۴ پرو مکس در مدل ۲ ترابایتی هم راهی بازار خواهند شد. این افشاگران بر این باور بودند با توجه به افزایش رزولوشن دوربین، اپل قصد دارد با ارائه‌ی حافظه داخلی بیشتر، فضای ذخیره‌سازی بزرگ‌تر را در اختیار عکاسان و فیلمبرداران قرار دهد. اما در نهایت این گوشی‌ها مانند نسل قبلی بار دیگر با حداکثر ظرفیت ۱ ترابایتی به دست کاربران می‌رسند.

عرضه‌ی مدل تیتانیومی

از دیگر شایعاتی که عملی نشدند می‌توانیم به عرضه‌ی مدل‌های پرو آیفون ۱۴ با بدنه‌ی تیتانیومی اشاره کنیم. اما همانطور که مطمئنا می‌دانید، این گوشی‌ها از نظر جنس بدنه تفاوتی با نسل قبلی ندارند.

پشتیبانی از وای‌فای ۶E

در چند سال گذشته بارها شایعاتی در مورد بهره‌گیری آیفون‌ها از نسل جدید وای‌فای منتشر شده که این شایعات هنوز رنگ واقعیت به خود نگرفته‌اند. وای‌فای ۶E نسبت به وای‌فای ۶ از پشتیبانی بهتر در مناطق شلوغ بهره می‌برد و تاخیر کمتری ارائه می‌دهد. هنوز مشخص نیست که چرا اپل این استاندارد را ارائه نمی‌کند و باید ببینیم آیا بالاخره سال آینده طلسم شکسته می‌شود یا نه.

بهبود قابل توجه دوربین اولترا واید

در نهایت باید به شایعات مربوط به بهبود قابل توجه دوربین اولترا واید گوشی‌های سری آیفون ۱۴ اشاره کنیم. در این شایعات آمده بود دوربین اولترا واید این گوشی‌ها دارای دیافراگم F/1.8 خواهد بود و از لنز ۶ قطعه‌ای بهره می‌برد. اما در واقعیت با وجود اینکه اولترا واید مدل‌های استاندارد بهتر شده، ولی این دوربین دارای دیافراگم F/2.4 است و لنز آن هم از ۵ قطعه بهره می‌برد. از سوی دیگر اگرچه لنز دوربین اولترا واید مدل‌های پرو مبتنی بر ۶ قطعه است، ولی دیافراگم آن به F/2.2 می‌رسد.