استودیوی مارول اخیرا در نمایشگاهی تریلرهای جدید و هیجان‌انگیزی از آثار خود ارائه کرد که نگاهی کوتاه به فیلم‌ها و سریال‌های آینده دنیای سینمایی مارول دارند. استودیو در قالب این تریلرها به جزئیات جدید دنیای خود اشاره داشت.

استودیوی مارول در کامیک‌کان سن‌دیگو نقشه راه نسبتا بزرگی برای حماسه چندجهانی ارائه و روایت جدید فازهای ۴، ۵ و ۶ را بیان کرد. این حماسه شامل دو فیلم جدید از انتقام‌جویان است که سال ۲۰۲۵ اکران خواهند شد. با این حال، مارول در این نمایشگاه تصمیم گرفت تا تمرکز بیشتری بر آثار سال‌های ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ داشته باشد و استعدادهای جدید پروژه‌های آتی خود را در آن‌ها به نمایش بگذارد.

مارول به صراحت اعلام کرد که در سال‌های آینده کمبودی در محتوای این دنیای سینمایی وجود نخواهد داشت. آن‌ها از سریال‌ها و فیلم‌هایی مانند «پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه»، «مرد مورچه‌ای و زنبورک: قلمرو کوانتومی»، «کاپیتان آمریکا: نظم نوین جهانی»، «صاعقه‌ها»، فصل دوم «لوکی»، «دردویل: تولد دوباره»، «تهاجم مخفی»، «گرگینه شب» و بسیاری از آثار دیگر رونمایی کردند و هر کدام از این آثار حداقل یک به‌روزرسانی یا یک ویدیوی انحصاری خاص داشتند. انتظارات پیرامون این دنیای سینمایی بسیار بالاست. پس با هم تمام فیلم‌ها و سریال‌هایی را که مارول به تازگی به آن‌ها پرداخته بررسی‌ می‌کنیم.

۱۳. پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه (Black Panther: Wakanda Forever)

مارول

 • کارگردان: رایان کوگلر
 • بازیگران: تنوک هورتا، لتیتیا رایت، دومینیک تورن
 • تاریخ انتشار: ۱۱ نوامبر ۲۰۲۲ (۱ آذر ۱۴۰۱)

کارمان را با «پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه» شروع می‌کنیم که در نوامبر آینده منتشر می‌شود و در آن، ملت واکاندا علی‌رغم وضعیت بغرنج خود از ویبرانیوم ارزشمندش در برابر سایر نیروهای جهان محافظت خواهد کرد. این تریلر جدید هم‌چنین نمور با بازی تنوک هورتا را در حال نبرد با امباکو با بازی وینستون دوک نشان می‌دهد.

۱۲. آیرون‌هارت (Iron Heart)

مارول

 • خالق: چیناکا هوج
 • بازیگران: دومینیک تورن، آنتونی راموس، شیا کولی

در این نمایشگاه از لوگوی جدید سریال آینده مارول، «آیرون‌هارت» با بازی دومینیک تورن در نقش ریری ویلیامز، رونمایی و هم‌چنین مشخص شد که رایان کوگلر، کارگردان «پلنگ سیاه»، تهیه‌کننده اجرایی این سریال خواهد بود که داستان آن پیرامون نقش آینده آیرون‌هارت در «واکاندا برای همیشه» روایت می‌شود. ویدیوهای انحصاری این سریال بر تحصیل او در ام‌آی‌تی تمرکز دارند و نشان دادند که آنتونی راموس نقش شخصیت شرور جادویی معروفی به نام هود را بازی خواهد کرد.

۱۱. مرد مورچه‌ای و زنبورک: قلمرو کوانتومی (Ant-Man and the Wasp: Quantumania)

مارول

 • کارگردان: پیتون رید
 • بازیگران: کاترین نیوتون، جاناتان میجرز، بیل مورای
 • تاریخ انتشار: ۱۷ فوریه ۲۰۲۳ (۲۸ بهمن ۱۴۰۱)

«مرد مورچه‌ای و زنبورک» هم ویدیوی اختصاصی خود را در این نمایشگاه داشت که درباره ماجراجویی جدیدی در قلمرو کوانتومی بود. این کلیپ نه تنها شخصیت بیل مورای را که معتقد بود جانت ون داین مرده است، نشان می‌دهد، بلکه در آن کانگ فاتح با بازی جاناتان میجرز را می‌بینیم که به دنبال راضی کردن اسکات لانگ برای شرکت در یک سرقت در خود قلمرو کوانتومی است. هم‌چنین مشخص شد که فیلم بعدی مرد مورچه‌ای مستقیما با فیلم «انتقام‌جویان: سلسله کانگ» در سال ۲۰۲۵ ارتباط دارد.

۱۰. گرگینه شب (Werewolf by Night)

مارول

 • کارگردان: مایکل جیانیکو
 • بازیگران: گائل گارسیا برنال، جک راسل، لورا دانای

مارول با انتشار تریلر کاملا جدیدی برای عموم مردم، طرفداران خود را با «گرگینه شب»، پروژه ویژه استودیوی مارول که در ۷ اکتبر در دیزنی‌پلاس منتشر می‌شود آشنا کرد. گائل گارسیا برنال در نقش گرگینه شب، جک راسل در نقش السا بلاداستون و لورا دانای در نقش شکارچی هیولا در این سریال بازی خواهند کرد. «گرگینه شب» به کارگردانی مایکل جیاکینو، یک پروژه واقعا منحصر به فرد در دنیای سینمایی مارول و یک داستان ترسناک یک‌پارچه و سیاه و سفید خواهد بود (که در آن، شخصیت موجود باتلاقی برای اولین بار در دنیای سینمایی مارول حضور خواهد یافت).

۹. تهاجم مخفی (Secret Invasion)

مارول

 • خالق: کایل بردستریت
 • بازیگران: امیلیا کلارک، بن مندلسون، ساموئل ال جکسون
 • تاریخ انتشار: ۲۰۲۳

استودیوی مارول هم‌چنین اولین تریلر سریال «تهاجم مخفی» با بازی ساموئل ال‌جکسون در نقش نیک فیوری، کوبی اسمالدرز در نقش ماریا هیل، دان چیدل در نقش ماشین جنگی، بن مندلسون در نقش تالوس و هم‌چنین امیلیا کلارک و اولیویا کولمن را در نقش‌هایی جدید منتشر کرد. فیوری مدیر سابق شیلد با بازگشت به زمین در یک توطئه عظیم از سوی بیگانگانی به نام اسکرال‌ها که قادر به تغییر شکل و شمایل خود هستند گرفتار می‌شود. مجموعه «تهاجم مخفی» در اوایل سال ۲۰۲۳ پخش خواهد شد.

۸. جنگ‌های زرهی (Armor Wars)

مارول

در این نمایشگاه از لوگوی جدید «جنگ‌های زرهی» پرده‌برداری و هم‌چنین تایید شد که این سریال (که به طور قابل توجهی در کامیک‌کان سن‌دیگو غایب بود) هنوز در دنیای سینمایی مارول جریان دارد. چیدل بیان کرد که جنگ‌های زرهی درست پس از وقایع «تهاجم مخفی» روایت می‌شود. فیلم‌برداری این سریال در سال ۲۰۲۳ آغاز می‌شود.

۷. فصل ۲ لوکی (Loki Season 2)

مارول

 • خالق: مایکل والدرون
 • بازیگران: تام هیدلستون، ‌سوفیا دی‌مارتینو، جاناتان مبجرز
 • تاریخ انتشار: ۲۰۲۳

بازیگران فصل ۲ «لوکی» به همراه کی هوی کوان که نقش یکی از ماموران سازمان واریانس زمان را بازی می‌کند، در این نمایشگاه حضور داشتند. هم‌چنین مشخص شد که کانگ فاتح بعد از قسمت پایانی فصل ۱ که در آن تسلط کانگ بر سازمان واریانس زمان مشخص شد، حضور گسترده‌ای در ادامه سریال خواهد داشت. ویدیو اختصاصی فصل ۲ «لوکی»، این خدای شیطنت را در سراسر واقعیت‌های چندجانبه نشان می‌دهد و شاید این سریال پیچیدگی بیشتری در زمینه چندجهانی نسبت به «دکتر استرنج‌ ۲» داشته باشد. فصل ۲ «لوکی» در تابستان ۲۰۲۳ منتشر می‌شود.

۶. چهار شگفت‌انگیز (Fantastic Four)

مارول

متاسفانه هنوز چیز زیادی درباره «چهار شگفت‌انگیز» در سال ۲۰۲۵ فاش نشده است. بسیاری امیدوار بودند که حداقل بازیگران این داستان معرفی‌ شوند اما تنها چیزی که کوین فایگی، رئیس استودیوی مارول به اشتراک گذاشت، این بود که مت شکمن خالق «وانداویژن» کارگردان این فیلم خواهد بود. امیدواریم که به زودی بازیگران فیلم اولین خانواده مارول مشخص شوند.

۵. اکو (Echo)

مارول

 • خالق: ماریون دایر
 • بازیگران: آلاکوا کاکس، چارلی کاکس، وینسنت دونوفریو
 • تاریخ انتشار: ۲۰۲۳

تریلر اختصاصی سریال «اکو» هم جزو ویدیوهای این نمایشگاه بود و بازگشت کینگ‌پین یا همان وینسنت دیونوفریو را تایید کرد. مایا لوپز در انتهای سریال «هاوک‌آی» به سر او شلیک کرد اما به نظر می‌رسد که ویلسون فیسک همچنان زنده و سالم است (البته پوششی بر روی زخم چشمش دارد). «اکو» پس از پایان فیلم‌برداری، در تابستان ۲۰۲۳ پخش خواهد شد.

۴. دردویل: تولد دوباره (Daredevil: Born Again)

مارول

 • خالقان: مت کورمن، کریس اورد
 • بازیگران: چارلی کاکس، وینسنت دونوفریو
 • تاریخ انتشار: ۲۰۲۴

در این نمایشگاه هم‌چنین از لوگوی جدید سریال «دردویل» با حضور چارلی کاکس رونمایی شد. او هیجان و اشتیاق خود را برای این سریال ۱۸ قسمتی با تماشاگران به اشتراک گذاشت. مت مورداک با بازی کاکس پس از اولین حضور رسمی خود در دنیای سینمایی مارول در فیلم «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» قرار است در قسمتی از سریال «شی‌هالک: وکیل دادگستری» نیز حضور یابد و در آن‌جا برای مبارزه با گروهی از اراذل و اوباش با شی‌هالک همکاری کند.

۳. کاپیتان آمریکا: نظم نوین جهانی (Captain America: New World Order)

مارول

 • کارگردان: جولیوس اونا
 • بازیگران: سباستین استن، آنتونی مکی، کارل لومبلی
 • تاریخ انتشار: ۳ می ۲۰۲۴ (۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳)

لوگوی جدید فیلم «کاپیتان آمریکا: نظم نوین جهانی» نیز با حضور سم ویلسون با بازی آنتونی مکی به نمایش درآمد و هم‌چنین مشخص شد که تیم بلیک نلسون در نقش لیدر و ۱۴ سال پس از اشاره به نام و شخصیت او در فیلم «هالک شگفت‌انگیز» در سال ۲۰۰۸ به دنیای سینمایی مارول بازخواهد گشت. هم‌چنین کارل لومبلی در نقش آیسیا بردلی، اولین ابرسرباز سیاهپوست که در فیلم «فالکون و سرباز زمستان» معرفی شد به همراه خواکین تورس با بازی دنی رامیرز به عنوان فالکون جدید دنیای سینمایی مارول، در این فیلم حضور دارند. علاوه بر این‌ها یک ابرجاسوس جهش‌یافته جدید نیز در فیلم آینده کاپیتان آمریکا معرفی خواهد شد.

۲. صاعقه‌ها (Thunderbolts)

مارول

 • کارگردان: جیک شریر
 • بازیگران: فلورنس پیو، سباستین استن، جولیا لوئیس درایفوس
 • تاریخ انتشار: ۲۴ جولای ۲۰۲۴ (۳ مرداد ۱۴۰۳)

استودیوی مارول هم‌چنین بازیگران و همه ۷ عضو تیم صاعقه‌ها در سال ۲۰۲۴ را معرفی کرد. فلورنس پیو در نقش یلنا بلووا و سباستین استن در نقش سرباز زمستان یا گرگ سفید در این فیلم حضور دارند و شروران سابقی مانند نگهبان سرخ، مامور ایالات متحده، تسک‌مستر و گوست به آن‌ها خواهند پیوست و احتمالا همه آن‌ها به واسطه والنتینا الگرا دی‌فونتاین با بازی جولیا لوئیس درایفوس در قالب یک تیم دور هم جمع می‌شوند. فیلم‌برداری فیلم «صاعقه‌ها» در سال ۲۰۲۳ آغاز خواهد شد.

۱. مارول‌ها (The Marvels)

مارول

 • کارگردان: نیا داکوستا
 • بازیگران: بری لارسون، ایمان ولانی، پارک سو‌ جون
 • تاریخ انتشار: ۲۸ جولای ۲۰۲۳ (۷ مرداد ۱۴۰۳)

آخرین ویدیویی که در نمایشگاه پخش شد متعلق به «مارول‌ها»، دنباله «کاپیتان مارول» با حضور کارول دانورز بود که با خانم مارول کامالا خان و مونیکا رمبو همکاری می‌کند. این تریلر نشان می‌دهد که بنا به دلایلی، هر بار که این ۳ قهرمان دنیای سینمایی مارول از قدرت خود استفاده می‌کنند جایشان با یک‌دیگر عوض می‌شود (مانند اتفاقی که در صحنه پس از تیتراژ فیلم «خانم مارول» دیدیم). نیک فیوری در این فیلم نیز حضور دارد. «مارول‌ها» به کارگردانی نیا داکوستا در جولای ۲۰۲۳ به سینماها می‌آید.

منبع: screenrant